19.09.2019

Youtube İçerik Fikirleri Günümüzde oldukça popülaritesi artan video pazarlama çalışmaları, e ticaret sitenizi tanıtmak için oldukça etkili bir yöntem oluyor! Elbette ki e-ticaret sitenizin tanıtımını yapmak için orijinal Youtube içerik fikirleri üretmeniz gerekiyor. Hem değişik fikirler üretmek hem de marka bilinirliğini artıracak video içerikler hazırlamak Youtube’da ve diğer sosyal medya platformlarında etkileşim ve trafik almanızı sağlıyor. 
Youtube içerik fikirleri için birçok farklı alternatif oluşturabilirsiniz. Her video için ayrı bir konu ve konsept hazırlayabilir, bu video içeriklerinizi oluşturduğunuz plan doğrultusunda belli zaman aralıkları ile paylaşabilirsiniz. Akıllı Ticaret ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda, Youtube içerik fikirleri konusunda siz değerli girişimcilerimize yardımcı oluyoruz! Youtube içerikleri ve video pazarlama çalışmaları ile ilgili merak ettiğiniz her sorunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz! 

Ürün Kullanımı Videoları Çekmek 

E-ticaret firmaları arasında en çok yaygın olan Youtube içeriği, ürünün kullanımını ve kullanılan alanları tanıtan video içeriklerdir. Bu konseptte bir video çekerek müşterilerinize ürünü nasıl kullanacaklarını, hangi alanlarda ve nerelerde kullanabileceklerini hem anlatıp hem gösterebilirsiniz. Ürünün farklı kullanım alanlarını göstermek aynı zamanda farklı hedef kitlelerin ilgisini çekmeye yarayabilir. 

Ürün İmalatını Göstermek 

Youtube içerik fikirleri arasında en çok ilgi gören video konseptlerinden birisi de ürünün yapım aşamasını göstermektir. Eğer kendi imal ettiğiniz ürünleri satıyorsanız hiç zorlanmadan bu tarz videolar çekebilirsiniz. Ürünlerinizin yapım aşamalarını gösteren videolar sayesinde müşterileriniz, ürün ellerine geçmeden önce ürünün hangi adımlardan geçtiğini öğrenirler.  Bu tarz ürün imalat konseptli videolar insanlar tarafından oldukça ilgi çekici kabul edildiği için daha fazla etkileşim almanızı sağlar. 

Üretici Kişiler ile Röportaj Yapmak 

Markanızın kişisel hikayesini ön plana çıkarmak için ürün imalat videolarının yanı sıra bu ürünlerin üretiminde çalışan kişilerin bulunduğu videolar ve bu kişiler ile yapılan röportaj videoları da oldukça etkileyicidir. Ürünlerin üretim aşamasında geçirdiği süreçler, çalışanların yaşadığı ilginç anlar ya da çalışanların görüşleri ile ilgili videolar hem izleyenlerin videoya olan ilgisini artırır hem de  müşterilerin ürünü daha çok merak etmesini sağlar. 

Kutu Açılış Videoları Çekmek 

Son zamanlarda Youtube içerik fikirleri arasında sıkça tercih edilen ve ilgi gören video konseptlerinden biri de eğlenceli kutu açılış videolarıdır. Ürünlerin nasıl paketlendiği, kutunun içerisinde hangi ürünlerin bulunduğu ve bu kutuyu açmanın nasıl bir deneyim olduğu çoğu müşteri tarafından merak edilmektedir. Ayrıca eğer bu kutu açılış videolarını çok daha eğlenceli hale getirebilirseniz, insanların videoyu izleme süreleri de uzar.  

Müşteriler ile Röportaj Yapmak 

İnsanların çoğu internetten alışveriş yapmadan önce, kendisinden önceki tüketicilerin satın aldıkları hizmet ile ilgili yorumlarını ve geri dönüşlerini merak ederler. Youtube içerik fikirlerinizin arasına mutlaka müşterileriniz ile yaptığınız röportaj konseptli videoları da eklemelisiniz. Müşterileriniz ile yapacağınız röportajlarınızda da onlara hangi ürünü aldıklarını, bu ürün ile ilgili deneyimlerini, satın alma süreçlerini sorabilirsiniz. Bu ve bunun gibi videolar diğer kullanıcıların alışverişlerinde etkili bir rol oynar. Ayrıca bu konseptteki videolar kesinlikle yanıltıcı olmamalı ve müşterilerinizin gerçek yorumlarını içermelidir.  

Canlı Yayın Yapmak 

2018 yılından itibaren popülaritesi oldukça artan canlı yayın videoları, sıkça kullanılan Youtube içerik fikirleri arasındadır. 2019 yılında da etkisi devam eden canlı yayınlar gelecek senelerde de tüketicilerin dikkatini çekmeye devam edecektir. Youtube kanalınızda takipçilerinizin sorularını yanıtlamak, takipçilerinizi ve etkileşimlerinizi artırmak için canlı yayın özelliğinden faydalanabilirsiniz. Canlı yayınlar kullanıcılarınız ve takipçileriniz ile doğrudan iletişime geçebilmeniz için oldukça etkilidir.  
Akıllı Ticaret’in e-ticaret yazılımları sayesinde, e-ticaret sitenize eklediğiniz ürünlerinizin altına Youtube videolarınızı ekleyebilirsiniz! Bu sayede kullanıcılarınız kolaylıkla ürünlerinizi, kullanım amaçlarını, imalatlarınızı, tüketici röportajlarınızı inceleyebilir ve ürünü satın almaya teşvik olabilir. Ayrıca hem SEO hem de kullanıcıların sitenizde kalma süresini artırması açısından Youtube videoları e ticaret sitenizde oldukça etkilidir.

Güncel Makaleler