17.06.2019

İzmir'de E-ticaret Zirvesi 2019İzmir’de E-ticaret Zirvesi 2019 - 12 Haziran 2019

Ege İş Kadınları Derneği (Egikad) tarafından EBSO (Ege Bölge Sanayi Odası)'da düzenlenen “İzmir’de E-Ticaret Zirvesi 2019” etkinliğine konuşmacı olarak katıldık. Etkinlikte E-Ticaret’e başlayacak ve başlamış herkes için genel bilgilere değindik. 

Katılımcılarla 2005 yılından bu yana sektörde kazandığımız ve kendilerine yol gösterecek deneyimlerimizi paylaşarak, E-Ticaret sitelerini yönetebilmeleri için gerekli adımlardan bahsettik. 

İzmirde e-ticaret zirvesi - Akıllı Ticaret

Aşağıda konuşmacı olarak katılan kurucumuz Utku Bilgin’in sunumundan bazı alıntıları bulabilirsiniz.
 

E-Ticaret’e nasıl başlanır?

Sunumumuzda, yeni girişimciler için e-ticarete başlama yollarından bahsettik.

E-Ticaret yapmak için neler gerekir?

Müşterilerimizin yüzde 90’ı “biz bu işi bilmiyoruz” kaygısıyla üretimden çok satış durgunluğu telaşına düşmektedir. Bu süreçte her zaman yanınızda olacak ve kaygılarınızı giderecek firmalarla çalışmayı tercih etmelisiniz. E-ticaret sitenizi kurduğunuzda dijital reklamları ve sosyal medyayı kullanmalı, reklamın iyisi kötüsü olmaz diyerek kendinizi tanıtmalısınız. Yaptığınız reklamların dönüşlerini her zaman takip etmeli ve bu yola göre adımlar atıp kendinize müşteri portföyü belirlemelisiniz. Müşteri sitenize ne zaman girmiş, hangi ürünleri seçmiş, sepete neyi ne zaman eklemiş bunları analiz etmelisiniz. Akıllı Ticaret’in analiz özelliklerinden yararlanarak edineceğiniz bu bilgileri gelişmiş raporlar halinde alıp, iş planınıza ekleyebilirsiniz.

E-Ticaret yaparken doğru kişilerle çalışmak

Tabi bunları yaparken birebir destek çok önemli. Çünkü bir sanal mağaza açarken en çok ihtiyaç duyulan konu, sizi doğrudan destekleyecek bir e-ticaret danışmanı. Akıllı Ticaret ( eticaret izmir )olarak bizler, e-girişimcinin sanal mağazasını açana kadarki sürecinde, 30 dakikada çözüm garantili hizmet anlayışıyla, tam destek ve tam motivasyon sağlıyoruz.

İnternette neler satılabilir?

Unutmayın ki artık internetten satışını yapamayacağınız hiçbir ürün kalmadı. Sosyo-ekonomik şartlar gereği insanlar artık sanal mağazalardan bolca alışveriş yapmaktadır. Ürününüz ne olursa olsun satış yapabileceğinizi hiçbir zaman unutmayın. Bugün baktığınızda bir davlumbaz, havlu hatta gıda alışverişi bile sanal olarak yapılabilmektedir. Her işin başında olduğu gibi inancınızı ve gücünüzü sanal mağazanıza ayırdığınızda başarabileceğinizi göreceksiniz.


Teknik paydada, Prof. Dr. Engin Özgül’ün moderasyonu ile süren panelde, ayrıca, konuşmacı olarak katılan PayTR CEO’su Tarık Tombul  da ödeme sistemleri, güvenlik ve ilişkili teknik gelişmelere değindi.

Ayrıca, İzmir’in önde gelen e-ticaret girişimlerinden Aksesuarix, E-Reyon ve Jimmy Key markalarının da temsilcileri, e-ticaret ile ilgili deneyimlerini paylaştı.
 

Güncel Makaleler