14.07.2019

Alışveriş Sitesi Açmak İsteyenler Nasıl Bir Yol İzlemeli?Günümüzde internet satışı oldukça yaygınlaştı. Bir mağaza sahibi olan ya da yurtdışından getirdiği ürünleri satmak isteyen insanlar, günümüz teknolojisinin ilerlediği boyut sayesinde alışveriş sitesi açmak istiyor. Tabii ki bu süreçte de merak edilen bir sürü konu oluyor. Online satış sitesi nasıl kurulur? Alışveriş sitesi kurmak için ne kadar sermaye gerekir? İnternetten satış yapmak için ne gerekir? Gibi soruların cevaplarını sizler için derledik! Yüzlerce e-ticaret sitesi oluşturup faaliyete geçiren bir firma olan akilliticaret.com olarak; eticaret sitesi kurmak istiyorum diyen herkes için bu yazıyı oluşturduk. Umarız yardımcı olabiliriz. Gelelim alışveriş sitesi açmaya...Alışveriş Sitesi Açmak

Online satış sitesi nasıl kurulur? Halihazırda bir şirketiniz ve internet üzerinden satabileceğiniz ürünler varsa e-ticaret sitesi açmak için ilk adımı atmışsınız demektir. Ancak firma sahibi değilseniz, bir firma kurmaya hazırlanıyor olmalısınız ve öncelikle internette ne satmak istediğinize karar vermelisiniz. Bunun için, internetten satmak istediğiniz ürünlerin satış hacmi, rekabet düzeyi, kargo maliyeti, kargolanabilirliği, müşteri memnuniyet oranları ve genel karlılık analizi gibi hesaplamalar yapmanız çok doğru olacaktır… Artık firmanızı kurabilirsiniz. Başlangıç maliyetlerini daha düşük tutmak istiyorsanız sizin için en iyi seçenek şahıs şirketi kurmak olacaktır. Eğer tek başınıza altından kalkamayacağınızı düşünürseniz güvendiğiniz bir insan ile ortak olmanızı tavsiye ederiz. Biraz daha bütçe ayırabilirim diyorsanız da en mantıklısı bir anonim şirket (A.Ş) açmak. Yazının devamında internetten satış yapmak için ne gerekir? Sorunuzu da cevaplayacağız... Şirketinizi açtınız ve artık vergi mükellefisiniz diye varsayalım…Sonrasında sitenizin domainini belirlemelisiniz. Domain belirlerken, site adının akılda kalıcı ve etkileyici olması çok önemli.  Bu yüzden güzel bir isimde karar kılmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca sonu .com ya da .com.tr uzantısı ile biten bir site açmanızı tavsiye ederiz. Daha sonra paketlerimizi inceleyerek size en uygun olanı seçebilirsiniz. Bizler de size alışveriş sitesi kurmak için çalışmalarımıza başlayabiliriz! 4 farklı e-ticaret paketimiz hakkında bilgi almak, sizin firmanıza en uygun paketi öğrenmek ve alışveriş sitesi kurarken ne kadar sermaye gerekir sorusuna yanıt almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 


 

İnternetten Satış Yapmak İçin Ne Gerekir?

Eğer internetten faydalı satış yapmak istiyorsanız size söyleyebileceğimiz ilk madde bu iş için zaman ayırmanız gerektiği olacaktır. Alışveriş sitesi kurmak kolay, peki satışı nasıl yapacaksınız? Günde en az 2-3 saatinizi satış yapmak için ayırmanız gerekiyor. Günlük hayatın yoğunluğundan vakit ayırıp siteniz ile ilgilenmezseniz projeniz ölü olarak başlamış olur. Gün içinde ayıracak çok fazla vaktiniz yok mu? Endişelenmeyin! Sitemizden entegrasyon paketlerimizi de inceleyebilirsiniz. İkinci madde ise; vergi mükellefi olmanız gerekiyor. Bir şahıs firması açabilirsiniz, bunun maliyeti 500 ila 1.500 TL arasında değişiyor. Bu arada e-ticaret sitenizi şirket açtıktan sonra kurmak gibi bir zorunluluğunuz yok. E-ticaret sitenizi firmanızı oluşturmadan önce de kurabilirsiniz. Üçüncü maddeye gelecek olursak, internet üzerinden satış yapacağınız için bütçe ayırmanız gerekiyor. Ürün teminatı, reklamlar, firmanızı kurmak ve yazılım maliyetleri için bir bütçe oluşturmalısınız. Ne kadar ürün stoklayacaksınız?, güzel bir yazılım ile alışveriş sitesi açmak için ne kadar bütçe ayırabilirsiniz? Ne kadar hızlı büyümek istediğinize göre bütçeniz değişiklik gösterebilir. Eğer siz de eticaret sitesi kurmak istiyorum diyorsanız paketlerimizi inceleyip bir an önce bizimle iletişime geçebilirsiniz!


 

Güncel Makaleler