17.07.2019

E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur ?Günümüz teknolojisinde artık var olan bir dükkan ya da mağazadan çok internetten ürün satmak çok daha kolay ve kârlı. Mağazanın ya da dükkanının bulunduğu illerin de dışına çıkıp çok daha geniş kitlelere ulaşmak çok daha fazla satış yapılmasını sağlıyor. İnternetten ürün satmak hem milyonlarca insana bir tık ile ulaşabilmenize hem de daha kârlı bir satışçı olmanıza yarar. İnternetten satış yapmak istiyorum diyorsanız, siz de sizler için hazırlamış olduğumuz yazıyı dikkatlice okuyunuz! Eğer stoklu ürünleriniz varsa ve internette ürün satmak istiyorsanız bu yazı sizin için oldukça faydalı olacaktır. Dilerseniz yazımıza geçelim!

İnternetten Satış Yapmak İstiyorum!

İnternetten satış yapmak için önce bir e-ticaret sitesi kurmanız gerekiyor. Peki internette alışveriş sitesi nasıl açılır? Bu noktada e-ticaret paketlerimizi inceleyebilir, size en uygun olanı satın alabilirsiniz. Biz de tecrübelerimiz doğrultusunda sizin istediğiniz gibi ve zevkinize uygun bir site tasarımı oluşturabiliriz! Domainini aldığınız ve tasarımını yaptığımız site sayesinde bu sektörde kalıcılık sağlayabilir ve rahatça satış yapabilirsiniz. İnternet satış yapmak için gerekenler aslında düşünüldüğü kadar da zor değil. Bu işin ilk kuralı alışveriş sitenize vakit ayırmak. Eğer bir ekbiniz yoksa yönetim sürecinizi, siparişlerinizi ve sipariş takiplerinizi sık sık kontrol etmelisiniz. Ayrıca her gün yenilenen teknolojiyi de sitenizde yapacağınız güncellemeler ile takip etmelisiniz. Günde 2 ila 3 saat kadar bir vakit ayırsanız bile bu süre sağlıklı satış yapmanıza yeterli olacaktır. Eğer bu konuda da yardım isterseniz, sitemizdeki entegrasyon paket fiyatlarını inceleyebilir, size en uygun olan paketi satın alabilirsiniz. Böylelikle zamandan da tasarruf etmiş olursunuz.
İnternetten ürün satmak için vergi mükellefi olmanız gerekmektedir. Yani bunun için bir şirketinizin olması gerekiyor. Ancak korkmayın! Öyle büyük bir şirkete ihtiyacınız yok. Şahıs şirketi kurarak da başlayabilirsiniz. Bunun için 500 ila 1.500 TL arasında bir bütçe ayırmanız yeterli olacaktır. İnternetten satış yapmak için bir Anonim Şirketi de kurmanız mümkün. Anonim Şirketin maliyeti şahıs şirketinden biraz daha fazladır. Tercih sizin. Yine internetten satış yapmak istiyorum diyorsanız, satacağınız ürünleri stoklamak için de bir bütçe ayırmanız gerekmektedir. Ayrıca eticaret siteniz için de ayıracağınız bütçenin miktarı, yavaş ya da hızlı ilerlemenizi belirleyecektir. Az az bütçeler oluşturarak da yavaş ve sağlam bir alışveriş sitesi kurabilir, internetten satış yapmak için yola koyulabilirsiniz. Bütçenizi iyice ayarlamalı ve gözden geçirmelisiniz. Profesyonel bir yazılımcı ile çalışmanız gerektiğini de hatırlatalım! Bu konu hakkında detaylı bilgi almak için sitemiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İnternetten Satış Yapmak İçin Gerekli Belgeler

Aslında internetten satış yapmak için belli başlı belgelere ihtiyacınız yoktur. Yalnızca bir şirket sahibi olmanız gerekmektedir. Bu da bütçenize göre değişiklik gösterebilir. En düşük maliyetli olan önerimiz adi ortaklıktır. Bu sahibinden ayrı bir varlığı olmayan en basit şirkettir. Ondan biraz daha fazla maliyetli olanı ise şahıs şirketidir. Şahıs şirketinin tek dezavantajı yüksek cirolarda %20’den bile fazla vergi verme ihtimalinizin olmasıdır. Ya da bütçenizden daha fazla bir bölüm ayırıp bir anonim şirketi kurabilirsiniz. Daha sonra site tasarımına ve e-ticaret sitenizin ilgi çekiciliğine önem vermeniz gerekmektedir. İşte tam da bu noktada biz devreye giriyoruz! İnternetten ürün satmak işte bu kadar basit! Merak ettiğiniz her konu için sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilir, paketlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz! Size en uygun paketi seçerek hayalinizdeki e-ticaret sitesine sahip olabilir, internetten satış yapmak için yola koyulabilirsiniz!
 

Güncel Makaleler